KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

24.2.2023

AMPER 2023

Dne 22.3.2023 bude opět v rámci veletrhu Amper odborný seminář - Bezpečnost strojních zařízení 2023.

Tento seminář se bude zaměřovat na bezpečnost nových strojních zařízení dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/42/ES spolu s návrhem ochranných opatření dle ČSN EN ISO 12100 v návaznosti na požadavky na celkové provedení elektrického zařízení stroje dle ČSN EN 60204-1 ed. 3.

Detailně se také zaměříme na aplikace v konstrukci stroje nouzové zastavení, pohyblivých ochranných krytů, blokovacích zařízení, optoelektronických prvků, nášlapných rohoží, nárazníků atd. Seminář je určen především pro projektanty, návrháře a integrátory strojních zařízení, údržbu, revizní techniky, aplikační firmy, pracovníky zabývající se problematikou bezpečnosti práce a vyšší management.

 

Také Vás zveme k návštěvě veletrhu AMPER 2023, kde se představí nejmodernější technologie pro inteligentní domy, města, osvětlení, energetiku, dopravu, sítě, IoT a průmysl 4.0. Stánek asociace najdete v pavilonu P. Veletrh AMPER je každoročně největší obchodně marketingovou událostí v ČR i na Slovensku v oblastech: elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. 

Hlavní funkcí veletrhu je představit a především ukázat všem návštěvníkům i odborné veřejnosti, jaké jsou nejnovější trendy v elektrotechnickém i energetickém průmyslu, jaký je vývoj telekomunikací, jaké jsou aktuální novinky v oblasti automatizace a digitalizace. Na AMPERU najdete nespočet nových a moderních technologií pro chytrá města, elektromobilitu, chytrou domácnost a řadu dalších žhavých novinek z oblasti zabezpečení a osvětlení. Svoji účast na 29. ročníku veletrhu AMPER již potvrdily jak tradiční tuzemské a zahraniční společnosti, tak nově se prezentující firmy nejen z České republiky a Slovenska, ale např. i z Německa, Turecka či Polska.

Více informací

26.9.2022

Pozvánka na semínář

Pod záštitou multimediálního časopisu ElektroPrůmysl.cz a dalšími partnery akce, Vás zveme na seminář, který bude probíhat 6.10.2022, s názvem Praktické požadavky směrnic a norem pro bezpečnost strojních zařízení, jehož jsme se stali partnery! 

Na tento seminář se můžete přihlásit a sledovat jej i online nebo se dostavit na místo konání, kterým je, jako již tradičně Výstaviště BVV v Brně.

Seminář je především určen pro: návrháře a integrátory strojů, projektanty strojních zařízení, pracovníky v elektrotechnice, údržbě a revizní techniky, pracovníky montážních a výrobních firem, pracovníky zabývající se problematikou bezpečnosti práce (BOZP), projektové manažery, pracovníky kontroly jakosti a vyšší management.

Hlavními projednávanými tématy budou:

  1. Požadavky na provozovaná strojní zařízení dle NV ČR č. 378/2001 Sb. v návaznosti na Směrnici Evropského parlamentu a Rady 2009/104/ES.
  2. Požadavky na nová strojní zařízení uváděná na trh nebo do provozu dle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/42/ES a očekávané změny a požadavky v připravované nové strojírenské směrnici EU
  3. Konstrukce nového strojního zařízení krok za krokem a podstatná a nepodstatná změna používaných strojů na území EU.
  4. Zabezpečení (security) strojních zařízení a jeho vztah k bezpečnosti - povinnosti pro výrobce a uživatele

Tohoto semináže se osobně zůčastníme. Pokud máte nějaké dotazy, rozhodně se u nás zastavte a zeptejte se.

Pro vstup do online zóny použijte odkaz: Online školení

Více informací

6.9.2022

Ventilové zámky od Alcatraz Interlocks

S radostí oznamujeme, že jsme se stali distributory pro ČR pro ventilové zámky od Alcatraz Interlocks!

Webová stránka pro tuto produktovou řadu bude brzo dostupná, momentálně se nachází ve stavu příprav a brzy bude zaplněna informacemi.

Pro základní přehled můžete využít přiložené brožury, která je již na stránkách dostupná nebo odkazu na stránky výrobce, uvedeném v zápatí.

Stránku těchto zámkových systémů naleznete přes Bezpečnostní průmyslové komponenty ► Zámky ventilů ► Zámky ventilů.

Alcatraz Interlocks mají založen i Youtube kanál, který stojí za prozkoumání! Naleznete jej taktéž v zápatí.

Více informací

5.9.2022

Aktualizace sortimentu průmyslových klávesnic

Nyní naleznete v naší nabídce přepracovaný sortiment od firem Printec DS a NSI BV, které se zabývají výrobou průmyslových klávesnic a trackballů!

Sortiment je k dnešnímu dni aktualizován a doplněn o všechny momentálně nabízené řady a typy klávesnic, trackballů a dalších ovladačů od obou z výše zmíněných výrobců. Naleznete je v sekci Zobrazovací a ovládací systémy ► Průmyslové klávesnice a dále dle hledaného produktu ► Klávesnice / Trackbally / Ovládací prvky.

Specialitou mezi nabízenými produkty jsou klávesnice a ovladače, které vyhovují standardům MIL a IEC60945, které jsou užívány ve vojenských a námořních objektech, vozidlech a dalších prostředích.

Nezapomeňte, že všechny klávesnice od obou výrobců je možné vytvořit na míru specifické instalaci a doplnit o programovatelná tlačítka.

Nejvíce nových výrobků naleznete u výrobce NSI, jehož sortiment díky široké škále produktů nelze jednoduše vypsat, jak jste pro rychlý výběr produktů zvyklí. Proto využijte odkazu v zápatí a přejděte pro výběr na stránky výrobce. Abychom Vám je však co nejvíce přiblížily, několik modelů pro náhled a přiblížení naleznete vždy v jednotlivé sekci.

Více informací

Všechny novinky

Rychlý kontakt

731 480 093: obchod

733 130 265: technická podpora

E-mail: contra-brno(at)contra-brno.cz

Linkedin

Měření a regulace rychlosti

Jaquet

Zakázkové a standardní senzory měření rychlosti pro automobilový, letecký průmysl, železnice, vojenské a průmyslové aplikace. Více než 125 let zkušeností, švýcarská kvalita a pokročilá technologie za konkurenční ceny, to je Jaquet.

Pro více informací můžete kliknout zde.


Použití v aplikacích

Železnice

Železnice

Turbíny

Turbíny

Rizikové prostředí

Rizikové prostředí

Diesel generátory

Diesel generátory

Hydraulika

Hydraulika

Letecký průmysl

Letecký průmysl

Aplikace na železnici

Jaquet je světovým lídrem a inovátorem v oblasti železničních řešení. Je certifikovaný IRIS výrobce vysoce kvalitních a certifikovaných senzorů rychlosti.

Navrhuje, vyrábí a integruje nejmodernější produkty a technologie pro aplikace

Propulsní pohon
Hallův senzor DSD 70 a senzor výřivého proudu DSH 16 vhodné pro řízení pohonu od lehkých kolejových vozidel až po vysokorychlostní vlaky.

Řízení brzd
Senzory otáček s integrovaným 2 nebo 3 kanálovým řešením pro kontrolu brzd (antiblokovací systém a řízení prokluzu kol).

Signalizace
Tradiční řešení instalací přesného pásu na osu a enkodéru DSR 155.

Diesel Motory
Diagnostický systém MDS 4500 omezuje nadměrnou spotřebu paliva, závažné závady a vysoké náklady na údržbu dieselelektrických lokomotiv (DMU).

Aplikace na železnici

   

Turbíny pro výrobu elektrické energie

Turbíny pro výrobu elektrické energie

Od vodních elektráren vysoko v horách až po větrné parky na moři, ponorky na dně oceánu, to je majetek vysoké hodnoty, který je chráněn a funguje efektivně díky spolehlivým řešením Jaquet pro výrobu energie.

Hydro zařízení – měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro hřídele velkých průměrů, jednokanálové i dvoukanálové řešení až pro SIL 3.

Parní turbíny - měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro jeden nebo více hřídelí, analogový výstup pro regulaci, analýza vibrací.

Přílivové elektrárny - řízení / ochrana : senzory a moduly s Marine certifikací

Větrné turbíny - měření otáček, nulové rychlosti a ochrana proti přetočení pro hřídele velkých průměrů, jednokanálové i dvoukanálové řešení až pro SIL 3.

Turbíny pro výrobu elektrické energie

  

Aplikace v rizikovém prostředí

Aplikace v rizikovém prostředí

Nebezpečné selhání jednoho kritického komponentu nacházející se v prostředí s nebezpečím výbuchu může mít za následek ztrátu celého zařízení.

Senzory Jaquet a podpůrná zařízení jsou navrženy v souladu
s aktuálními mezinárodními standardy pro oblasti, kde mohou být přítomny hořlavé plyny nebo výbušný prach.

Při výběru vhodného produktu musí být přihlédnuto ke specifickým podmínkám v oblasti s výbušným prostředím.To je důvod, proč Jaquet nabízí pět různých produktových skupin senzorů otáček. Jsou k dispozici detailní technická data, oblasti použití a certifikáty pro každou produktovou skupinu, aby byl zaručen správný výběr produktového řešení.

Aplikace v rizikovém prostředí

  

Diesel generátory

Snímače rychlosti pro dieselové motory

Jaquet poskytuje řešení pro všechny vaše potřeby k dieselovým motorům:

  • Otáčky turbodmychadla
  • Rychlost vačkové a klikového hřídele
  • Monitorování a diagnostika motoru
  • Řízení, ochrana překročení max. rychlosti a protokolování událostí

Diagnostický systém MDS 4500

omezuje nadměrnou spotřebu paliva, eliminuje závažné závady a vysoké náklady na údržbu naftových motorů. Vhodné také pro retrofit aplikace.

Diesel generátory

  

Hydraulika

Hydraulika

Inovativní řešení pro hydraulické aplikace

Vyrábí se ty nejodolnější a nejvíce trvanlivé senzory pro vaše hydraulické pracovní zařízení. Senzory lze snadno integrovat do motorů a čerpadel všech tvarů a velikostí.

Ať už integrovány přímo výrobcem čerpadla, motoru, nebo dodatečnou montáží, s naším know-how můžeme zlepšit kontrolu a řízení jakéhokoli hydraulického zařízení.

Vibrační výchylka – Vibrace ložiska - Pozice / vzdálenost

Hydraulika

  

Letecký průmysl

Odborníci v leteckém průmyslu

Jako certifikované společnosti dle EN9100 se vyrábí vysoce výkonné a spolehlivé zařízení a senzory pro oblast letectví.

Jaquet vyrábí senzory pro letecký průmysl již více jak 10 let. Naše schopnost vyvinout a vyrobit variabilní reluktanční senzory pro náročné aplikace, ako jsou automobilová turbodmychadla a rotační pulzní vysílače, byly klíčovými prvky pro vývoj snímačů otáček pro přední světové výrobce turbín pro vrtulníky.

Letecký průmysl