KONFIGURÁTOR:
průvodce výběrem bezpečnostní lišty

NOVINKY

24.2.2023

AMPER 2023

Dne 22.3.2023 bude opět v rámci veletrhu Amper odborný seminář - Bezpečnost strojních zařízení 2023.

Tento seminář se bude zaměřovat na bezpečnost nových strojních zařízení dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/42/ES spolu s návrhem ochranných opatření dle ČSN EN ISO 12100 v návaznosti na požadavky na celkové provedení elektrického zařízení stroje dle ČSN EN 60204-1 ed. 3.

Detailně se také zaměříme na aplikace v konstrukci stroje nouzové zastavení, pohyblivých ochranných krytů, blokovacích zařízení, optoelektronických prvků, nášlapných rohoží, nárazníků atd. Seminář je určen především pro projektanty, návrháře a integrátory strojních zařízení, údržbu, revizní techniky, aplikační firmy, pracovníky zabývající se problematikou bezpečnosti práce a vyšší management.

 

Také Vás zveme k návštěvě veletrhu AMPER 2023, kde se představí nejmodernější technologie pro inteligentní domy, města, osvětlení, energetiku, dopravu, sítě, IoT a průmysl 4.0. Stánek asociace najdete v pavilonu P. Veletrh AMPER je každoročně největší obchodně marketingovou událostí v ČR i na Slovensku v oblastech: elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. 

Hlavní funkcí veletrhu je představit a především ukázat všem návštěvníkům i odborné veřejnosti, jaké jsou nejnovější trendy v elektrotechnickém i energetickém průmyslu, jaký je vývoj telekomunikací, jaké jsou aktuální novinky v oblasti automatizace a digitalizace. Na AMPERU najdete nespočet nových a moderních technologií pro chytrá města, elektromobilitu, chytrou domácnost a řadu dalších žhavých novinek z oblasti zabezpečení a osvětlení. Svoji účast na 29. ročníku veletrhu AMPER již potvrdily jak tradiční tuzemské a zahraniční společnosti, tak nově se prezentující firmy nejen z České republiky a Slovenska, ale např. i z Německa, Turecka či Polska.

Více informací

26.9.2022

Pozvánka na semínář

Pod záštitou multimediálního časopisu ElektroPrůmysl.cz a dalšími partnery akce, Vás zveme na seminář, který bude probíhat 6.10.2022, s názvem Praktické požadavky směrnic a norem pro bezpečnost strojních zařízení, jehož jsme se stali partnery! 

Na tento seminář se můžete přihlásit a sledovat jej i online nebo se dostavit na místo konání, kterým je, jako již tradičně Výstaviště BVV v Brně.

Seminář je především určen pro: návrháře a integrátory strojů, projektanty strojních zařízení, pracovníky v elektrotechnice, údržbě a revizní techniky, pracovníky montážních a výrobních firem, pracovníky zabývající se problematikou bezpečnosti práce (BOZP), projektové manažery, pracovníky kontroly jakosti a vyšší management.

Hlavními projednávanými tématy budou:

 1. Požadavky na provozovaná strojní zařízení dle NV ČR č. 378/2001 Sb. v návaznosti na Směrnici Evropského parlamentu a Rady 2009/104/ES.
 2. Požadavky na nová strojní zařízení uváděná na trh nebo do provozu dle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/42/ES a očekávané změny a požadavky v připravované nové strojírenské směrnici EU
 3. Konstrukce nového strojního zařízení krok za krokem a podstatná a nepodstatná změna používaných strojů na území EU.
 4. Zabezpečení (security) strojních zařízení a jeho vztah k bezpečnosti - povinnosti pro výrobce a uživatele

Tohoto semináže se osobně zůčastníme. Pokud máte nějaké dotazy, rozhodně se u nás zastavte a zeptejte se.

Pro vstup do online zóny použijte odkaz: Online školení

Více informací

6.9.2022

Ventilové zámky od Alcatraz Interlocks

S radostí oznamujeme, že jsme se stali distributory pro ČR pro ventilové zámky od Alcatraz Interlocks!

Webová stránka pro tuto produktovou řadu bude brzo dostupná, momentálně se nachází ve stavu příprav a brzy bude zaplněna informacemi.

Pro základní přehled můžete využít přiložené brožury, která je již na stránkách dostupná nebo odkazu na stránky výrobce, uvedeném v zápatí.

Stránku těchto zámkových systémů naleznete přes Bezpečnostní průmyslové komponenty ► Zámky ventilů ► Zámky ventilů.

Alcatraz Interlocks mají založen i Youtube kanál, který stojí za prozkoumání! Naleznete jej taktéž v zápatí.

Více informací

5.9.2022

Aktualizace sortimentu průmyslových klávesnic

Nyní naleznete v naší nabídce přepracovaný sortiment od firem Printec DS a NSI BV, které se zabývají výrobou průmyslových klávesnic a trackballů!

Sortiment je k dnešnímu dni aktualizován a doplněn o všechny momentálně nabízené řady a typy klávesnic, trackballů a dalších ovladačů od obou z výše zmíněných výrobců. Naleznete je v sekci Zobrazovací a ovládací systémy ► Průmyslové klávesnice a dále dle hledaného produktu ► Klávesnice / Trackbally / Ovládací prvky.

Specialitou mezi nabízenými produkty jsou klávesnice a ovladače, které vyhovují standardům MIL a IEC60945, které jsou užívány ve vojenských a námořních objektech, vozidlech a dalších prostředích.

Nezapomeňte, že všechny klávesnice od obou výrobců je možné vytvořit na míru specifické instalaci a doplnit o programovatelná tlačítka.

Nejvíce nových výrobků naleznete u výrobce NSI, jehož sortiment díky široké škále produktů nelze jednoduše vypsat, jak jste pro rychlý výběr produktů zvyklí. Proto využijte odkazu v zápatí a přejděte pro výběr na stránky výrobce. Abychom Vám je však co nejvíce přiblížily, několik modelů pro náhled a přiblížení naleznete vždy v jednotlivé sekci.

Více informací

Všechny novinky

Rychlý kontakt

731 480 093: obchod

733 130 265: technická podpora

E-mail: contra-brno(at)contra-brno.cz

Linkedin

Masivní bezpečnostní zámky

Co je technologie Trapped Key

Masivní bezpečnostní zámky Technologie chyceného klíče, tzv.“Trapped key” je vhodná pro všechna průmyslová odvětví, kde je nezbytné, aby všechny zdroje energie byly izolovány před umožněním přístupu ke strojnímu zařízení. Technologie chyceného klíče , tzv.“Trapped key” funguje tak, že přístupový klíč uvolňuje následné klíče v předem stanoveném pořadí - sequenci. Poté, co bylo bezpečně odpojeno napájení stroje, se klíč uvolní a může být použit pro přístup k jednotlivým nebo více dřeřím/ krytům.

Téměř všechny otázky bezpečnosti lze jednoduše vyřešit zvolením požadovaných zámkových systémů v pořadí uvedených na této stránce.

Všechny elektrické zámkové spínače firmy fortressinterlocks mají evropské, kanadské a severoamerické schválení.

Pro více informací můžete kliknout zde.


Použití bezpečnostních zámků v aplikacích

Chemický průmysl

Chemický průmysl

Zpracovatelský průmysl

Zpracovatelský průmysl

Potravinářství

Potravinářství

Těžký průmysl

Těžký průmysl

Chemický průmysl

Zabezpečení pracoviště – gumárenský průmysl / amGard Pro

 • zámek s elektromagnetem a klíčem (po zastavení stroje je uvolněn klíč) - otočením a vytažením osobního bezpečnostního klíče je uvolněna petlice
 • osobní bezpečnostní klíč je použit v prostoru stroje pro přepnutí do ručního režimu

Zabezpečení pracoviště – gumárenský průmysl / amGard Pro

  

Zpracovatelský průmysl

Zabezpečení robotizovaného pracoviště / amGard Pro

 • zámek s elektromagnetem a klíčem (po zastavení robota je uvolněn klíč)
 • dveřní zámek s přístupovým klíčem a klíčem pro další dveře
 • dveřní zámek s klíčem

Zpracovatelský průmysl

Příklad zámku s elektromagnetem, přístupovým a bezpečnostním klíčem a tlačítky pro přístup a reset systému

  

Potravinářský průmysl

Zabezpečení plnící linky / amGard Pro

Bezkontaktní přenos bezpečnostního signálu


Potravinářský průmysl

Zabezpečení paletizační linky / mGard

 • zámek s elektromagnetem S-CLIN
 • výměnný box XM9-CLIN
 • Dveřní zámek s bezpečnostním klíčem DM2-CLIN-F

  

Těžký průmysl, hutnictví

Zabezpečení odvíjecího pracoviště / amGard Pro

Požadavek: na pracovišti je vyžadována kontrola kvality odvíjeného plechu.
Řešení aplikace: stlačením tlačítka je vyžádán přístup do nebezpečné oblasti. Elektromagnetický zámek se uvolní, až je dán signál o bezpečném zastavení stroje.

Těžký průmysl, hutnictví